Canon EOS M50

Canon EOS M50 jest pierwszym bezlusterkowcem od tego producenta, który oferuje możliwość kręcenia filmów w jakości 4HD. Dodatkowo urządzenie posiada najnowszy procesor DIGIC 8 i odchylany ekran dotykowy. 24,1 megapikselowa matryca CMOS jest wyposażona w Dual Pixel CMOS AF. Wrażenie robi prędkość zdjęć seryjnych, bo jest aż 10 klatek na sekundę Autofocus imponuje ze swoimi 143 punktami f pokrywającymi 100% wertykalnie i 88% horyzontalnie.

Algorytmy w służbie jakości

System śledzenia obiektów pozwala na robienie wyraźnych, dobrych jakościowo zdjęć portretowych w ruchu. Algorytm bez problemu znajduje oczy i twarz. Zdjęcia wychodzą wyraźne, nawet w słabszym oświetleniu. Nowoczesny procesor DIGIC 8 to możliwość robienia filmów poklatkowych 4K. Zdjęcia wycinane z takich filmów nie tracą na jakości. Procesor także usprawnia system AF. Funkcja Auto Lighting Optimizer oraz tryb priorytetu pozwalają uchwycić w zdjęciu to, co naprawdę jest ważne i wartościowe w ujęciu. Dotykowy ekran, który się odchyla, to doskonałe rozwiązanie podczas kręcenia krótkich filmików, na przykład na YouTube. Co ciekawe, dotykowy wyświetlacz posiada funkcję Touch and Drag HF – teraz ustawianie ostrości można wykonać bezpośrednio na wyświetlaczu.

Obudowa i łączność

Budowa urządzenia jest niezwykle solidna i prezentuje się doskonale. Jest wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Lustrzanka posiada wejście mikrofonowe To dodatkowy ukłon w stronę internetowych twórców. Aplikacja Canon Camera Connect pozwala na integrację urządzenia z innymi sprzętami, choćby ze smartfonem. niezbędna do tego jest specjalna instalacja aplikacji na iOS lub Android. Połączenie Bluetooth nie obciąża zbytnio akumulatora, ponieważ ten działa w trybie energooszczędnym. Canon EOS M50 daje możliwość zdalnego robienia zdjęć i przesyłania na ich na smartfona. W zależności od preferencji użytkownika wykonane zdjęcia i filmy mogą być automatycznie przesyłane na telefon. Canon Camera Connect to dodatkowa opcja podglądu na żywo zdalnie.

Zadowoli twórców filmików

Canon EOS M50 to rozwiązanie dla wymagających twórców, zwłaszcza tych pragnących zaistnieć w internecie. Z tego też powodu producent umożliwił kręcenie filmów w zwolnionym tempie oraz zdjęcia seryjne – 10 klatek na sekundę. Takie parametry zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Aparat obsługuje format Raw cr3. Obrazy zapisują się natywnej rozdzielczości jednocześnie oszczędzając około 40% na dysku Jest to model będący wciąż przeznaczony dla amatorów, jednak posiadający wiele rozwiązań z modeli profesjonalnych. Canon EOS M50 jest skierowany raczej dla nieco bardziej doświadczonych użytkowników.