Darmowe programy do obróbki zdjęć

Darmowe programy do obróbki zdjęć doskonale sprawdzają się w rękach amatorów, którzy szukają narzędzi pozwalających na poprawienie wyglądu fotografii. Darmowe programy bardzo często oferują spore możliwości, a przy tym są łatwiejsze w obsłudze od profesjonalnych programów jak na przykład Photoshop. Większość amatorów nie potrzebuje również bardzo zaawansowanego i rozbudowanego oprogramowania, które będzie wykorzystywane do robienia zdjęć. W większości przypadków w zupełności wystarczą darmowe narzędzia, które pozwolą na uzyskanie ciekawego efektu. Przedstawiamy najciekawsze darmowe programy do obróbki zdjęć, które mogą sprawdzać się świetnie.

Najciekawsze darmowe edytory

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych edytorów zdjęć. Wszystkie przedstawione to darmowe programy do obróbki zdjęć, które pozwalają uzyskać świetny efekt na zdjęciu i którymi warto się zainteresować.

Gimp

Nasza pierwsza propozycja to Gimp, czyli powszechnie znany w świecie fotografii program, który daje olbrzymie możliwości w zakresie edycji. To co zasługuje przede wszystkim na uznanie to obsługa warstw, masek oraz przezroczystości. Dzięki temu pod względem możliwości ten darmowy program przypomina nawet tak popularne narzędzie jak Photoshop. Dodatkowo oprogramowanie pozwala zarówno na prostą obróbkę zdjęć, jak i bardzo zaawansowany retusz. Na plus zasługuje również intuicyjny interfejs, w którym narzędzia są pogrupowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nawet początkujące osoby poradzą sobie zatem z edycją zdjęć za pomocą tego właśnie oprogramowania.

Photopea

Jeżeli chodzi o darmowe programy do obróbki zdjęć to bardzo ciekawym wyborem jest także webowy edytor Photopea. Narzędzie przypomina pod względem interfejsu program Photoshop. Program radzi sobie ze zdjęciami w formacie RAW, a także pozwala na wgrywanie plików w formacie PSD (Photoshop) oraz XCF (Gimp). Dodatkowo wczytany plik będzie od razu posiadał zaimportowane warstwy, a także maski warstw. W oprogramowaniu dostępnych jest bardzo wiele narzędzi, które pozwalają na sprawne edytowanie fotografii i które sprawiają, że oprogramowanie daje olbrzymie możliwości. W chwili obecnej jest to jeden z najbardziej rozbudowanych programów online, które pozwalają na edycję zdjęć.

Polarr Photo Editor

Trzeci polecany przez nas edytor zdjęć to Polarr Photo Editor. Narzędzie posiada zupełnie inny interfejs niż Photoshop czy Gimp. Można się jednak do niego przyzwyczaić i korzystać z wielu interesujących narzędzi. Przede wszystkim można za pomocą programu zmienić tonację i kolory, usuwać zamglenie, a także wpływać na zniekształcenia obiektów. Możliwości edycji jest zatem naprawdę sporo i oprogramowanie może doskonale sprawdzić się w rękach wszystkich użytkowników.

Podsumowanie

Przedstawione powyżej to nie wszystkie dostępne na rynku programy, ale jedne z najciekawszych. Za pomocą tych darmowych narzędzi początkujące osoby mogą bardzo mocno wpłynąć na końcowy wygląd zdjęcia. Warto się zatem zainteresować takimi rozwiązaniami i zapoznaniem się z funkcjonalnościami takich programów.