Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz zyskuje obecnie coraz większą popularność. Wielu deweloperów oraz osób sprzedających mieszkania zorientowało się, że dobre zdjęcia są w stanie wpłynąć na przyspieszenie procesu sprzedaży. Zadbanie o fotografie ma zatem kluczowe znaczenie w procesie sprzedażowym i jest niezwykle istotne. Warto zatem przyjrzeć się bliżej tej dziedzinie fotografii i dowiedzieć się w jaki sposób wykonać zdjęcia, które przedstawią nieruchomość w korzystnym świetle. Można w ten sposób bardzo mocno wpłynąć na jej postrzeganie przez klientów i doprowadzić do tego, że mieszkanie będzie chętniej wybierane przez osoby, które szukają nieruchomości. Przyglądamy się kwestii wykonywania ciekawych zdjęć i przedstawiamy o czym należy pamiętać.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Fotografia wnętrz wymaga korzystania z odpowiedniego sprzętu, który daje możliwość uchwycenia wszystkich detali. Bardzo dobrze w swoim zadaniu sprawdzają się obiektywy szerokokątne. Gwarantują one szeroki kadr, a przy tym ograniczają problemy na linii pionu i poziomu. Jest to w przypadku fotografii wnętrz jedna z najważniejszych kwestii. Dla idealnego uchwycenia konkretnej przestrzeni może przydać się statyw. Dzięki niemu obiektyw można będzie ustawić pod idealnym kątem i wykonać świetnej jakości zdjęcie. Nawet tani statyw to gwarancja większej stabilności urządzenia niż robienie zdjęć z tzw. „ręki”. Osoby chcące zająć się tym rodzajem fotografii powinny zatem zainwestować w odpowiednie pomoce dla siebie, które sprawdzą się znakomicie.

Przygotowanie wnętrza

Przed samym przystąpieniem do wykonywania fotografii bardzo ważne jest przygotowanie zdjęcia. Istotne jest dokładne posprzątanie mieszkania. Zaleca się także schowanie wszystkich zbędnych przedmiotów. Nawet niepotrzebne kosze na śmieci lepiej schować, aby nie zakłócały one wyglądu przestrzeni. Narzuty i ewentualna pościel powinny być wyprasowane i starannie ułożone. Istotne jest także usunięcie wszystkich smug z podłogi, gdyż ich późniejsze usuwanie w programach graficznych może być bardzo czasochłonne. Specjaliści z zakresu home staging są w stanie wprowadzić dodatkowe elementy dekoracyjne, które upiększą wnętrze. Te zabiegi mają szczególne znaczenie w przypadku wykonywania fotografii wnętrz w mieszkaniach przeznaczonych na sprzedaż.

Wykorzystanie światła dziennego

Nie ma wątpliwości co do tego, że fotografia wnętrz powinna być wykonywana w dzień przy odsłoniętych oknach. Wykorzystanie światła dziennego daje świetne rezultaty i sprawia, że przestrzeń wewnątrz mieszkania prezentuje się zdecydowanie lepiej. Prawidłowe wykorzystanie światła dziennego daje świetne efekty i ogranicza ilość niezbędnego sprzętu do wykonania zdjęć wnętrza.

Unikaj zniekształceń wnętrza

Fotografia wnętrz wymaga także unikania jakichkolwiek zniekształceń fotografowanej przestrzeni. Najczęstszy błąd popełniany przez niedoświadczonych fotografów to brak zachowania pionów i poziomów na zdjęciach. Przez to mieszkanie nie wygląda korzystnie. Dla uniknięcia tego zjawiska najlepiej umieszczać aparat na wysokości około 150 cm i korzystać ze statywu, który pozwoli na uniknięcie przechylania obiektywu.