Lampa błyskowa do Canona


Wybór lampy błyskowej nie jest prosty zwłaszcza dla osób początkujących w fotografii. Mnogość produktów na rynku sprawia, że ciężko zdecydować się na konkretny flesz. Dlatego też podpowiadamy, które z dostępnych na rynku urządzeń są warte uwagi na i które lampy warto stawiać do lustrzanek od Canona.

Nie musisz wybierać oryginalnej lampy

Warto pamiętać o tym, że podczas wybierania lampy błyskowej nie musisz decydować się na rozwiązania systemowe. Posiadając lustrzankę Canona nie musisz wybierać lampy od Canona. Lampy firmowe bardzo często są stosunkowo drogie i wcale nie muszą oferować więcej niż tańsze zamienniki spod szyldu na przykład YongNuo. Jest to szczególnie istotne dla osób o ograniczonym budżecie, które szukają dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie.

Sprawdzona lampa błyskowa do Canona

Przedstawiamy w naszej ocenie najciekawsze lampy błyskowe do lustrzanek od Canona.

YongNuo YN600EX-RT II

Nasza pierwsza propozycja to budżetowe rozwiązanie od YongNuo. Lampa ta wzorowana na popularnym rozwiązaniu Canona i działa z systemem radiowym Canon RT. W cenie 500 złotych można otrzymać bardzo dobrej jakości lampę. Jest to typowa lampa reporterska o bardzo dobrych parametrach i intuicyjnej obsłudze. Posiada również tryb TTL, który przyda się w momencie, gdy nie ma czasu na samodzielną zmianę ustawień lampy. Liczba przewodnia wynosi aż 60, co gwarantuje wysoką moc lampy i możliwość wygodnego korzystania z niej.

YongNuo YN-685

Bardzo popularna w ofercie YongNuo jest także lampa YN-685. W cenie lekko przekraczającej 400 złotych można otrzymać funkcjonalną i wydajną lampę, która sprawdzi się podczas fotografowania amatorskiego i profesjonalnego. Liczba przewodnia lampy to aż 60. Moc naświetlania jest zatem w zupełności wystarczająca do robienia zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki pracy zdalnej można ją także wykorzystać w studio. Możliwości oferowane przez produkt są naprawdę wysokie i w tej cenie jest to jedna z najlepszych lamp dostępnych na rynku.

Canon Speedlite 430 EX II

Pierwsza w naszym zestawieniu lampa systemowa to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Lampa jest idealna dla poszukujących, które szukają swojej pierwszej lampy. Produkt ten oferuje wszystkie najważniejsze funkcje takie jak: strumień podczerwieni wspomagający autofokus, TTL oraz pracę zdalną. Dodatkowo jest kompaktowych rozmiarów, co ułatwia jej transport.

Canon Speedlite 270EX II

Interesująco prezentuje się także najmniejsza lampa z rodziny Speedlite. Model 270EX II jest w stanie pozwolić na sprawne doświetlenie fotografowanego obiektu i może zastąpić wbudowany w aparat flesz. Lampa posiada ograniczoną funkcjonalność, ale do podstawowych zadań w zupełności wystarczy. Na minus zalicza się między innymi brak trybu manualnego, który pozwalałby na dostosowanie jej parametrów. Niektórymi funkcjami można jednak sterować z menu aparatu. Speedlite 270EX II to zatem bardzo proste rozwiązanie, które jednak w pewnym sytuacjach może być niezastąpione. Również osoby początkujące będą zadowolone z wybrania tego produktu, który umożliwi doświetlanie fotografii i uzyskanie w ten sposób ciekawego efektu na zdjęciach.