Lampa błyskowa do Nikona


Lampa błyskowa do Nikona to jedno z podstawowych akcesoriów w rękach profesjonalnego fotografa. Doświetlanie fotografowanych obiektywów pozwala na uzyskanie lepszej szczegółowości, a odpowiednio użyta lampa umożliwi uzyskanie bardzo ciekawego efektu na fotografii. Podpowiadamy zatem, na które produkty dostępne na rynku warto postawić. Wybór odpowiedniej lampy, która posłuży przez długi czas ma kluczowe znaczenie dla jakości robionych zdjęć. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy docenią funkcjonalności oferowane przez najlepsze flesze kierowane do lustrzanek marki Nikon.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wybierając lampę błyskową konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka najważniejszych kwestii. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na intuicyjność obsługi. Dobra lampa powinna wymagać jak najmniej zaangażowania od fotografa. W końcu chcemy się skupić na robieniu zdjęć, a nie ustawianiu za każdym razem flesza. Istotna jest także szybkość ponownego ładowania. W przypadku wykonywania szybkich serii zdjęć, lampa musi stale pozostawać w gotowości. Bardzo ważny parametr to także liczba przewodnia. Tutaj zasada jest prosta i im wyższa liczba tym większa moc lampy. W przypadku profesjonalnych zastosowań warto zatem wybierać sprzęty o wysokiej liczbie przewodniej, które pozwolą na dobre doświetlanie fotografowanych przedmiotów.

Lampy błyskowe dedykowane do Nikona

Nikon SB-700

Pierwsza propozycja to firmowa propozycja od Nikona. To co wyróżnia ten flesz to stosunkowo atrakcyjna cena, wynosząca niecałe 1200 złotych. Lampa posiada bardzo intuicyjną obsługę i możliwość łatwego przełączania się pomiędzy trybami TTL a manualem. Można również łatwo przełączyć się pomiędzy trybem master i slave. Obsługa wszystkich funkcjonalności sprzętu jest zatem bardzo komfortowa. Liczba przewodnia na poziomie 28 sprawia, że model ten dedykowany jest raczej do osób fotografujących amatorsko. Do robienia zdjęć na weselach czy bankietach przyda się coś mocniejszego.

Nikon SB-5000

W tym przypadku mamy do czynienia z bardziej profesjonalnym sprzętem. Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje system chłodzenia. Dzięki niemu flesz może zostać uruchomiony ponad 100 razy w przypadku wykonywania serii (zachowując przy tym pełną moc). Liczba przewodnia wynosi 34,5. Model ten zatem lepiej sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych, ale będzie również droższy w zakupie, gdyż jego cena wynosi około 2500 zł.

YongNuo YN 660

Tym razem przechodzimy do tanich lamp błyskowych od YonNuo. Produkty te zachwycają przede wszystkim swoimi możliwościami w stosunku do ceny. Model ten kosztuje około 350 złotych i w tym przedziale cenowym oferuje naprawdę wiele. Model ten oferuje liczbę przewodnią wynoszącą aż 66. Dodatkowo pozwala na ciekawe eksperymenty z robieniem zdjęć przy dłuższym czasie naświetlania.

Szeroki wybór lamp błyskowych

Na rynku jak widać można znaleźć wiele ciekawych lamp błyskowych przeznaczonych do współpracy z lustrzankami Nikon. Zarówno firmowe produkty, jak i tańsze zamienniki mogą być bardzo dobrym wyborem dla fanów fotografii. Lampa jest bowiem niezastąpiona w zestawie do fotografowania zarówno u amatorów, jak i profesjonalistów.