Nikon d3500

Nikon d3500 to kolejny model z serii amatorskich lustrzanek. Parametry w tym urządzeniu są podobne do parametrów, które mogliśmy spotkać u poprzednika. Aparat posiada 24 megapikselowy sensor APS – C. W tym urządzeniu zakres ISO to 100 – 25 600. Możliwe jest wykonywanie zdjęć z prędkością 5 klatek na sekundę.

Mało punktów ostrości

Tryb Autofocus ma zaledwie 11 punktów ostrości. W przypadku Nikona jest to niewiele i raczej taki wynik możemy zaliczyć do minusów. Jak na amatorską lustrzankę przystało, tutaj istotna jest przede wszystkim łatwość obsługi. Menu jest uproszczone tak, aby nawet początkujący użytkownik mógł się łatwo w nim odnaleźć. Model posiada możliwość łączności Bluetooth, można więc przesyłać zdjęcia bezpośrednio do telefonu za sprawą aplikacji SnapBridge.

Cena

Nikon d3500 nie jest najlepszą amatorską lustrzanką dostępną na rynku, za to oferuje dość sporo możliwości za stosunkowo przystępną cenę. Kupić go możemy w granicach 2000 zł Jest to więc jeden z lepszych modeli tym przedziale cenowym. Korzystając z tego aparatu użytkownik może nagrywać filmy Full HD 60p.

Zakres czułości ISO 100 – 25 600 sprawia, że zdjęcia będą jasne nawet przy słabym oświetleniu. Tryb Autofocus pozwala dokładnie skalibrować zdjęcie i wyostrzyć ujęcie. 5 klatek na sekundę to wystarczająco, aby uchwycić w biegu psa i cieszyć się później ze zdjęcia w gronie najbliższych.

Solidna lustrzanka dla amatorów

Metalowe mocowanie obiektywu to rozwiązanie zapewniające wygodę. Obiektyw wymienia się łatwo i szybko. Jednocześnie nie trzeba uważać na jego uszkodzenie. Aparat jest przede wszystkim dobrze wyprofilowany, poręczny i dobrze trzyma się w dłoni. Tryb automatyczny pozwala robić wysokiej jakości zdjęcia bez zawracania sobie głowy niepotrzebnymi szczegółami. To rozwiązanie dla wszystkich początkujących amatorów. Dodatkowo producent dostarczył także tryb podręcznika. Użytkownicy znajdą w nim liczne wskazówki ułatwiające na przykład dobór ustawień.

Duży wyświetlacz LCD ma rozdzielczość 921 megapikseli, co gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Teraz możesz przeglądać zdjęcia bezpośrednio po ich wykonaniu z pełną swobodą. W miarę nabywanych zdolności, użytkownik-amator może rozbudowywać ten aparat. Obiektywy Nikkor a także dodatkowe lampy błyskowe firmy Nikon pozwolą spersonalizować ten aparat według własnych potrzeb.

Wygodny i poręczny

To przede wszystkim kompaktowa lustrzanka przeznaczona dla amatorów. Obudowa waży niewiele. Można go bez problemu więc zabrać wszędzie ze sobą. Dodatkowo tryb podręcznika oraz liczne tryby automatyczne pozwalają wykonywać zdjęcia nawet przy gorszym oświetleniu bez profesjonalnych ustawień. Nikon d3500 nie jest przełomowym modelem na rynku, potrafi jednak dostarczyć wiele radości i frajdy podczas wykonywania kolejnych zdjęć.